
Здравейте, приятели! 🤗
В петъчния ден, изпълнен с много задачи, съвсем набързо приготвих крем супа от червена леща.😋🥣👩🍳 Лещата е предпочитан продукт в нашия дом, защото съдържа много белтъчини и е вкусна храна, споменавана още от библейско време. Червената леща е без люспа и се сварява за минути. Супата се получи ароматна и вкусна и я препоръчвам.👌😋😍
Пожелавам ви прекрасна вечер!🥰🍸
Нужни са:
🥣1 ч.ч. червена леща (240 гр.)
🥣1 средно голяма глава лук (90 гр.) (нарязан на дребно)
🥣1 средно голям морков (100 гр.) (настърган на едро)
🥣1 средно голям картоф (220 гр.) (нарязан на малки кубчета)
🥣1 голяма скилидка чесън пресована
🥣½ ч.л. куркума (мляна)
🥣1 с.л. сух органичен зеленчуков бульон
🥣Щипка млян бял пипер
🥣Сол на вкус (фино смляна морска)
🥣Масло и олио
🥣3-4 стръка свежа мащерка
🥣1 ч.л. суха мента (джоджен)
В касерола загрях 1500 мл. вода и добавих сухия бульон. Варих половин минута и отстраних от котлона. Лещата измих много добре и оставих да се отцежда.
В голяма тенджера загрях 3 с.л. олио и 1 с.л. масло и добавих лука и моркова, като ги посолих. Когато омекнаха и морковът си пусна красивия цвят добавих чесъна, а след 20-ина секунди и картофите. Разбърках, посолих още малко и добавих лещата. Разбърках и след още 20 секунди полях с голещия бульон. Прибавих измитите клонки мащерка, белия пипер и куркумата и варих около 20 минути или до пълното сваряване на картофите и лещата. Отстраних клонките мащерка и с помощта на пасатор пасирах супата до гладка текстура.
В канче загрях 1 пълна с.л. мало с 1 ч.л. сушена мента и когато завря, го отстраних от котлона. Междувременно приготвих крутоните, като ги запържих в тиган с лъжица масло.
Сервирах супата гореща, допълнена от крутони и полята на места със сместа от маслото и ментата.
Добър апетит!😋
📌Ако желаете супата да е постна, не ползвайте масло и го заменете с олио.
📌Ползвах леща от биологично производство от „Билла“ с тяхната марка.

🥰📔Радвам се да Ви представя първата си електронна книга, която може да купите като кликнете върху самата книга или от тук https://payhip.com/b/nMskN . Може да я купите и с банков превод или с Изипей, като посочите IBAN BG94STSA93001523520944 , името ми Албена Ангелова Тодорова и внесете сумата от 9.80 лв. Ако изберете този начин, ми пишете на съобщение тук или във Фейсбук, за да ми дадете имейл, на който да Ви я изпратя, когато получа плащането. Благодаря Ви!❤️

Ако моите рецепти ви харесват, последвайте блога ми https://inthebeniskitchen.com/ ,
страницата ми във Фейсбук https://www.facebook.com/a.todorova75/ ,
в Инстаграм https://www.instagram.com/albena.todorova.946/
или стената ми в Пинтерест https://www.pinterest.com/beniii0149/,
Ще се радвам да коментирате, харесвате и споделяте тук рецептите, които са ви допаднали.
Снимките в блога са обект на авторско право! Ако приготвите и споделите някоя от рецептите ми, моля да посочите активен линк към публикацията в блога ми. Благодаря Ви!🥰
Ще я пробвам
ХаресвамХаресвам
Ще се радвам и на Вас да се хареса и благодаря, Марги! 🙂
ХаресвамХаресвам