Десерти

Печена тиква

Приятели, тази вечер ще споделя с вас вкусната и така традиционна печена тиква, която приготвих освен хлебния пудинг. Пекох тиквата нарязана на парчета с кората, но ще приложа рецепта и на още един начин, който преди доста време съм ви показвала. 🎃👩‍🍳😋
Знаете ли, че ако сте любители на красивата оранжева тиква, може да я откриете и под формата на козметични продукти?⁉️🤩🎃 Вече съм ви разказвала, че работя за една от най-големите марки за натурална козметика в света. В The Body Shop през есента предлагаме изключително ароматна серия с тиква и ванилия от остров Мадагаскар, която пленява с невероятния аромат на сладкиш. 🤪🥰🎃
И така, набързо ще ви разкажа как приготвих печената тиква и ще се отдам на почивка, каквато пожелавам и на вас! 🥂🤗
Използвах тиква „Цигулка“. Измих я и нарязах на парчета. Тавата покрих с хартия за печене, с идеята за по-лесното и измиване след това. Подредих тиквата, поръсих с по малко захар, налях около 50 мл. вода и сложих в загрята на 180 градуса фурна. Пекох около час или до пълно омекване на тиквата. Важно е да добие маслена текстура. Готовата тиква поръсих със счукани орехи и полях с мед, което всъщност е по желание.
Рецепта № 2
Нужни са:
1 кг. тиква /използвам сорт „Цигулка“/
захар /на вкус, аз слагам на око около 4-5 с.л., тъй като обичаме да е по-сладка, а и така се карамелизира повече/
масло /около 2-3 с.л./
Тиквата нарязах на парченца /около 3х3 см./. След това отстраних кората на всяко, тъй като така ми е по-лесно. В тавата наредих тиквата, поръсих със захар, сложих тук там парченца масло, залях с 3-4 с.л. вода и сложих в загрята фурна на 180 гр. Пекох до готовност и карамелизиране на тиквата. Много вкусен е този начин на приготвяне, като единственият недостатък е, че се изяжда твърде бързо. По желание може да се поръси със счукани орехи.
Да ви е сладко! 😋

Ако моите рецепти ви харесват, последвайте блога ми https://inthebeniskitchen.com/  и страницата ми във Фейсбук https://www.facebook.com/a.todorova75/ . Ще се радвам да коментирате, харесвате и споделяте тук рецептите, които са ви допаднали. 

Реклама

2 коментара към “Печена тиква

  1. Аз добавям малко джинджифил и повечко канела, които предават на тиквата неповторим есенен вкус!

    Харесвам

Вашият коментар

Попълнете полетата по-долу или кликнете върху икона, за да влезете:

WordPress.com лого

В момента коментирате, използвайки вашия профил WordPress.com. Излизане /  Промяна )

Facebook photo

В момента коментирате, използвайки вашия профил Facebook. Излизане /  Промяна )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.