Десерти · Сладкиши · коледа

Печени ябълки с ром и стафиди

Вкусни печени ябълки с ром и стафиди от https://inthebeniskitchen.com/

Здравейте, приятели! 🤗
Приготвям различни вкусни десерти, но като че ли един от най-любимите ми остават печените ябълки. 🍏🥄😋🥰 Дали, защото са ми скъп спомен от детството, или защото са наистина прекрасни, не знам. Може би и двете. И този следобед изпекох няколко и им се насладихме подобаващо.🍏😋🤩🎄
Вие обичате ли печени ябълки и имате ли по-различен начин за приготвянето им?🍏👩‍🍳🥄
Уютна декемврийска вечер ви пожелавам!🥰🎄🎀
Продуктите са изцяло според броя на ябълките, които ще печете.
Пробвала съм с различни видове ябълки, но със Златна превъзходна според мен се получава най-добре.
Нужни са:
🍏Ябълки
🍏Нерафинирана кафява захар
🍏Стафиди
🍏2 с.л. тъмен ром
🍏2 пръчки канела
🍏Масло/не се слага при постния вариант
Ябълките измих добре, подсуших и със специален прибор отстраних семенната им част. Купих си този прибор преди седмица и наистина върши чудесна работа. С остър нож изрязах малко от кората, която е близо до отвора, с надежда да не се разпукат при печене /е, някои се разпукаха, но ги изядохме със същия ентусиазъм като другите 😃/. Подредих ябълките във висока тавичка с размер, помагащ да се опират една в друга и да се минимизира шансът да се разпаднат. В отвора на всяка сложих стафиди, малка лъжичка захар и парченце масло. На дъното на тавичката сложих канелата и полях с рома и 100 мл. вода. Сложих ябълките да се пекат в загрята на 170 градуса фурна за около 30 минути, или до видима готовност.

По време на печенето на два-три пъти с лъжичка взимах от течността по дъното и обливах ябълките. Ако някоя се разтвори, не се притеснявайте. Като поизстине, може леко да я съберете и ще добие известна цялост.
Могат да се хапват и топли и студени. Получих съвет, да не добавям вода, защо тя била причината да се разпукват ябълките. Ще опитам следващия път. 🙂
Да ви е сладко!😋

Ако моите рецепти ви харесват, последвайте блога ми https://inthebeniskitchen.com/ ,
страницата ми във Фейсбук https://www.facebook.com/a.todorova75/ ,
в Инстаграм https://www.instagram.com/albena.todorova.946/
или стената ми в Пинтерест https://www.pinterest.com/beniii0149/,
Ще се радвам да коментирате, харесвате и споделяте тук рецептите, които са ви допаднали.🥰

Ако желаете, може да ме подкрепите тук: https://www.patreon.com/user?u=32420605

Реклама

Вашият коментар

Попълнете полетата по-долу или кликнете върху икона, за да влезете:

WordPress.com лого

В момента коментирате, използвайки вашия профил WordPress.com. Излизане /  Промяна )

Twitter picture

В момента коментирате, използвайки вашия профил Twitter. Излизане /  Промяна )

Facebook photo

В момента коментирате, използвайки вашия профил Facebook. Излизане /  Промяна )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.